Przedszkole - aktualności

„Smaczne, zdrowe i kolorowe”

Takie właśnie były kanapki, bo o nich mowa. Przedszkolaki na własnoręcznie upieczonym chlebie komponowały swoje zestawy, a z kanapek uśmiechały się do nich fantazyjne stworki. Było wesoło, twórczo i pyyyysznie.

Iwona Jurczyk

 

„Warsztaty pieczenia chleba”

W ramach realizacji programu „Piękna nasza Polska cała” dzieci z oddziałów przedszkolnych odbyły warsztaty pieczenia chleba. Dziękujemy właścicielom EkoPiekarnia Kiełtyka za możliwość sprawdzenia się w roli piekarza oraz utrwalenie etapów powstawania chleba.

Iwona Jurczyk

 

„Pyszna i zdrowa sałatka owocowa”

Sezon na pyszne owoce w pełni. Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Owoce są smaczne i zdrowe, zawierają mnóstwo witamin, które chronią nasz organizm przed chorobami i wzmacniają odporność – wie o tym każdy przedszkolak. Dlatego postanowiliśmy przygotować samodzielnie pyszną i zdrową sałatkę owocową. Sałatka smakowała wyśmienicie.

 

...

„O bezpieczeństwie na drodze”

Przedszkolaki gościły p. Wioletę Lorenc, która na co dzień dba o bezpieczeństwo dzieci na przejściu dla pieszych. Razem z nią utrwalaliśmy swoją wiedzę o przepisach ruchu drogowego. Dziękujemy za spotkanie i trening prawidłowego przechodzenia na pasach, gdzie nie ma sygnalizatora. Bezpieczeństwo to bardzo ważna rzecz.

...

Dzień Drzewa w przedszkolu!

Dziś w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z leśnikiem. Zajęcia z okazji Dnia Drzewa poprowadziła pani Magdalena Misiorowska, pracownik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o rodzajach drzew, rozpoznawały ich liście i nasiona. Swoją wiedzę sprawdziły grając z naszym gościem w memory. Pani leśnik obdarowała dzieci pięknymi...

Strony