Harcerze

Zbiórki harcerskie

Zdjęcia z majowych i czerwcowych zbiórek harcerskich.

Wiosenne porządki harcerzy

Kilka harcerek naszej Drużyny podjęło się wykonania wiosennych porządków w szczególnych miejscach najbliższej okolicy: wokół pomnika Jana Pawła II na lotnisku w Targowiskach i pomnika upamiętniającego kopalnię ropy naftowej „Szczęść Boże” w Łężanach, na cmentarzu cholerycznym w naszej miejscowości oraz przy przydrożnej kapliczce przy ul. T. Kościuszki. Prace takie trwają także o...

Rocznica śmierci Jana Pawła II

2 kwietnia to rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Harcerki i harcerze 18 Drużyny Harcerskiej zapalili w tym dniu Płomień Pamięci pod Jego pomnikiem na lotnisku w Targowiskach lub koło kościoła w Targowiskach, a także w oknach swoich domów o godzinie 21.37. Niektórzy utrwalili ten moment na zdjęciu.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LASU I PIERWSZY DZIEŃ KALENDARZOWEJ WIOSNY

W ubiegłą niedzielę – w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny harcerze łężańskiej drużyny wybrali się na jej poszukiwanie. Część robiła to w lesie, gdyż w tym dniu przypadał Międzynarodowy Dzień Lasu. Niektórzy z nich odwiedzili „Dębinę” w Krościenku Wyżnym by „spotkać się” z tamtejszymi drzewami – pomnikami przyrody.

Dorota Jurczak

Strony