Razem na Święta

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się do udziału w akcji charytatywnej „Razem na Święta”, objętej patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Szkolne Koło Wolontariatu zainicjowało działania, których celem była pomoc najbardziej potrzebującym. W ramach akcji „Nasi czworonożni przyjaciele” zbieraliśmy karmę dla  zwierząt, która została przekazana wolontariuszom OTOZ Animals Krosno podczas spotkania w naszej szkole, w trakcie którego dużo dowiedzieliśmy się na temat sytuacji zwierząt bezdomnych i krzywdzonych przez ludzi, a także właściwej opieki nad zwierzętami.

Celem akcji „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” była pomoc dzieciom z polskich rodzin mieszkających na Ukrainie. Zbieraliśmy słodycze i przybory szkolne. Dzięki dużemu zaangażowaniu i ofiarności naszych uczniów nie tylko przekazaliśmy paczki dla naszych rówieśników z Ukrainy, ale także dla potrzebujących uczniów z naszej szkoły. Uczniowie klasy VIII pod kierunkiem pani Agnieszki Bednarz napisali list do dzieci z Ukrainy, w którym przekazali pozdrowienia i życzyli im Wesołych Świąt! Kolejnym działaniem było wykonanie kartek świątecznych. Uczniowie klasy V pod opieką pani Iwony Albrycht przygotowali przepiękne kartki świąteczne, które wraz z życzeniami zostaną przekazane przez harcerzy  osobom starszym i samotnym z naszej miejscowości.

Dziękujemy wszystkim uczniom, dzieciom z oddziałów przedszkolnych i ich rodzicom za włączenie się do akcji! Dzięki Waszym dobrym sercom, na pewno udało nam się wywołać uśmiech na wielu , wielu twarzach!!!

                                                                               Renata Strączek

 

...