Turniej Niepodległościowy w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Miejsce Piastowe

W piątek 9 listopada 2012 roku na hali sportowej w Rogach odbył się Turniej Niepodległościowy w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Miejsce Piastowe. Turniej miał na celu uczcić zbliżającą się 94 rocznicę Odzyskania Niepodległości. W turnieju rywalizowały ze sobą drużyny ze szkół podstawowych z gminy. Na turniej  przyjechały szkoły: SP Miejsca Piastowego, SP Targowisk, SP Wrocanki, SP Łężan, SP Głowienki oraz SP  Rogów. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach, systemem każdy z każdym.

Bezkonkurencyjnie okazała się drużyna z SP Rogów. Po zaciekłej walce na drugim stopniu podium stanęła drużyna z SP Targowisk. Trzecim miejscem musieli się zadowolić zawodnicy z SP Miejsca Piastowego. Czwarte miejsce zajęli uczniowie z SP Wrocanki. SP Łężan zdobyła piąte miejsce a szóste zajęła szkoła z Głowienki. Na uczestników czekały pamiątkowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez Wójta Gminy Miejsce Piastowe. Wszystkie drużyny, oprócz pamiątkowych dyplomów, otrzymały dodatkowo piłki.