Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca na sali gimnastycznej naszej szkoły odpbyło się uroczyste zxakończenie roku szkolnego przygotowane przez klasę 8 oraz 7 pod opieką wychowawców. Dzień ten był szczególny dla ósmoklasistów, którzy po raz ostatni zagościli w mury naszej szkoły i stali się jej Absolewntami.

Uroczystość poprzedziła msza św. prowadzona przez księdza proboszcza Jerzego Urbana. Akademia rozpoczęła się o godz. 9:00 odtańczeniem poloneza w wykonaniu Absolwentów i uczennic klsy siódmej. Następnie ósmoksasiści przekazali młodszemu rocznikowi sztanadr szkoły i nakazali opieke nad nim.Po rozdaniu nagród wyróżnionym uczniom, głos zabrała pani dyrektor, która gratulowała wszystkim sukcesów i życzyła szczęścia Absolentom w nowych szkołach.

Część artystyczną ósmoklasiści rozpoczęli scenką z ich szkolnego życia. Pokazywała ona grzeszki i śmieszne sytuacje, których sprwcami przez okres edukacji byli nasi Absolwenci. Nie zabrakło zatem gry w Uno, wchodzenia do klas z hukiem czy przekomarzania się z nauczycielami na lekcjach. Punktem kulminacyjnym było odtańczenie przez chłopaków z ósmej klasy jeziora łabędziego w przepięknych spódniczkch, wiankach na głowie i rajstopach na nogach :-)

Zmianę nastroju przynisoła druga, sentymentala część, którą zakończył filmik ze zjjęciami Absolentów z ich edukacji. Były podziękowania dla rodziców i nauczycieli, w oku zakręciła się niejednemu łza.

Oprawę muzyczną przygotował pan Wojciech Rygiel, dekorację sali - pani Iwona Albrycht.

Agnieszka Bednarz, Dariusz Adamczyk

 

...