Wycieczka KRASICZYN -BOLESTRASZYCE-PRZEMYŚL

23 maja klasa 4, 5a oraz 5b wraz z opiekunami wzięły udział w wycieczce do Krasiczyna, Bolestraszyc oraz Przemyśla. Pogoda ,wbrew przewidywaniom, była przepiękna, słońce towarzyszyło uczniom przez cały czas. Pierwszą atrakcją było zwiedzanie Parku Zespołu Zamkowo-Parkowego w Krasiczynie, jednego z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowo-manierystycznej w Europie. 
Po przejeździe do Bolestraszyc o godz. 11:30 cała grupa wraz z przewodnikiem wyruszyła do Arboretum, gdzie wszyscy podziwiali wiekowe drzewa, pozostałe z dawnych ogrodów zamkowych, gatunki roślin obcego pochodzenia i rodzime drzewa, krzewy oraz rzadkie, zagrożone, ginące i chronione gatunki roślin. W Muzeum Przyrodniczym klasy podziwiały wystawę ornitologiczną „Chrońmy ptaki” a także wystawę motyli, chrząszczy i innych owadów, jednak największe zainteresowanie wzbudziły żółwie, bażanty oraz najprawdziwsze pawie indyjskie, które zaprezentowały się uczniom w całej okazałości.
Ostatnim punktem programu był Przemyśl, w którym uczniowie zwiedzali Kopiec Tatarski, spacerowali po urokliwym rynku a także oglądali wspaniałą Katedrę Grekokatolicką. Ok. godz. 19:30 wszyscy uczestnicy wycieczki zmęczeni albo bardzo zadowoleni wrócili do Łężan.

...