Zorganizowaliśmy Szkolne Wybory do Parlamentu Europejskiego!!!

24 maja uczniowie kl. VI- VIII, dyrekcja, nauczyciele wzięli udział w Szkolnych Wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wszystko odbywało się zgodnie z procedurami. Korytarz na piętrze szkoły stal się lokalem wyborczym. W centralnym miejscu zasiadła Komisja złożona z uczniów klasy VII. To do jej członków zgłaszali się wyborcy po Karty do Głosowania, by później za parawanem, celem zachowania tajności wyborów, postawić znak przy wybieranym Komitecie Wyborczym, a następnie wrzucić kartę do Urny Wyborczej. O 9:00 lokal został zamknięty, a Komisja długo jeszcze pracowała licząc głosy, sporządzając protokół, przygotowując materiały do elektronicznego wysłania do Warszawy. Wyniki wyborów Komisja poda do publicznej wiadomości w poniedziałek. 
Wybory wywołały wiele emocji wśród uczniów. Przez chwilę poczuli się jako pełnoletni obywatele i mieli możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej. 
Wybory zorganizowane zostały przez grupę projektową z klasy VII, która realizowała Ogólnopolski projekt "Młodzi Głosują". Wszystko przygotowali wspaniale i wykazali się dużym zaangażowaniem, za co bardzo im dziękujemy!!!

...