Podsumowanie projektu MAJOWE SPOTKANIA Z PATRONEM

W dniu dzisiejszym hucznie zakończyliśmy trwający cały tydzień projekt poświęcony Tadeuszowi Kościuszce- MAJOWE SPOTKANIA Z PATRONEM. Na początku klasa 5a wystąpiła w przedstawieniu, tematem którego była konferencja z samym Tadeuszem Kościuszką! Uczniowie mogli zadać swojemu Patronowi pytania, poznać Jego życie, zapytać o ciekawostki. Klasa 5a wymyśliła też fantastyczny sposób jak wszystkie te informacje zapamiętać- wystarczy napisać o tym rap i zacząć rapować.
 
Następnie nastąpiło uroczyste wręczenie przez Panią Dyrektor nagród i dyplomów tym uczniom, którzy uczestniczyli w konkursach organizowanych przez cały czas trwania projektu. Nagród było sporo, zarówno indywidualnych jak i dla całych klas. Nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów plastycznych, konkurencji sportowej, nagrodzono najbardziej aktywnych uczestników konkursu historycznego oraz klasy najbieglejsze w układaniu puzzli i graniu w grę planszową nt życia naszego Patrona. Jednym słowem- DZIAŁO SIĘ! Uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz słodycze ufundowane przez Radę Rodziców za co bardzo DZIĘKUJEMY!
 
Na zakończenie nastąpiło uroczyste odśpiewanie hymnu szkoły oraz niespodzianka dla wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły- obwarzanki!! Uczniowie zajadali z radością, ciesząc się ze zdobytych nagród.
I choć kolejne Święto Patrona dopiero za rok, starajmy się codziennie o Tadeuszu Kościuszce pamiętać, niech będzie naszym wzorem do naśladowania.

...