Harcerze

Zlot drużyn harcerskich Hufca Krosno z okazji Dnia Myśli Braterskiej

Tym razem zlot drużyn harcerskich Hufca Krosno z okazji Dnia Myśli Braterskiej odbył się w szkole w Krościenku Wyżnym w dniach 22-24 lutego. Z naszej Drużyny wzięło w nim udział 18 osób.

W miłej harcerskiej atmosferze pracowali i bawili się wspólnie lub w grupach metodycznych. Uczestniczyli w „Spotkaniu harcerskich pokoleń”. Mieli okazję wziąć...

Harcerska wycieczka na feriach

Dziesięciu przedstawicieli 18DH, na zaproszenie harcerzy z Krościenka Wyżnego, wzięło udział w wycieczce do Sanoka i Dukli. W Sanoku bawili się na lodowisku i zwiedzili Muzeum Budownictwa Ludowego. Pospacerowali po Dukli oraz uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w izbie przyrodniczej w siedzibie Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych.

 

OGIEŃ BETLEJEMSKI

Jak co roku harcerze 18 Drużyny Harcerskiej w Łężanach przekazali Ogień  Betlejemski do swojej Parafii podczas uroczystej  Mszy Św., Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Łężanach, Wójtowi Gminy Miejsce  Piastowe  oraz chorym, samotnym i starszym mieszkańcom Łężan.

Bieg Niepodległości

Siedmioro harcerzy pod opieką drużynowej Doroty Jurczak pomagało w organizacji IV Widackiego Biegu Niepodległości, który odbył się 10 listopada br. Wzięło w nim udział czworo Łężaniaków, w tym dwóch byłych harcerzy, polonistka Pani Agnieszka Bednarz i Pan Paweł Lorenc - tata obecnej harcerki.
Harcerze bardzo dziękują organizatorom biegu i...

Przyrzeczenie

W setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę dh Damian Kiełtyka złożył Przyrzeczenie Harcerskie na flagę państwową. 

Strony