Harcerze

„POLA NADZIEI” – KWESTA NA KROŚNIEŃSKIE HOSPICJUM

W Niedzielę Palmową, przed kościołem parafialnym w Łężanach, można było spotkać uczniów tutejszej Szkoły oraz łężańskich harcerzy kwestujących na rzecz hospicjum w Krośnie (24 osoby pod opieką nauczycieli i rodziców). Były to już jedenaste „Pola Nadziei” na naszym terenie.

W tym roku zebrano 2400zł.

Serdecznie...

HARCERSKI HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR KOMENDANTA HUFCA ZHP KROSNO

Harcerki 18 Drużyny Harcerskiej uczestniczyły w, organizowanym przez Hufiec ZHP Krosno, Harcerskim Halowym Turnieju Piłki Nożnej, który tym razem odbył się w Dukli. Zajęły III miejsce.

Zlot drużyn harcerskich Hufca Krosno z okazji Dnia Myśli Braterskiej

Tym razem zlot drużyn harcerskich Hufca Krosno z okazji Dnia Myśli Braterskiej odbył się w szkole w Krościenku Wyżnym w dniach 22-24 lutego. Z naszej Drużyny wzięło w nim udział 18 osób.

W miłej harcerskiej atmosferze pracowali i bawili się wspólnie lub w grupach metodycznych. Uczestniczyli w „Spotkaniu harcerskich pokoleń”. Mieli okazję wziąć...

Harcerska wycieczka na feriach

Dziesięciu przedstawicieli 18DH, na zaproszenie harcerzy z Krościenka Wyżnego, wzięło udział w wycieczce do Sanoka i Dukli. W Sanoku bawili się na lodowisku i zwiedzili Muzeum Budownictwa Ludowego. Pospacerowali po Dukli oraz uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w izbie przyrodniczej w siedzibie Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych.

 

OGIEŃ BETLEJEMSKI

Jak co roku harcerze 18 Drużyny Harcerskiej w Łężanach przekazali Ogień  Betlejemski do swojej Parafii podczas uroczystej  Mszy Św., Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Łężanach, Wójtowi Gminy Miejsce  Piastowe  oraz chorym, samotnym i starszym mieszkańcom Łężan.

Strony